AUS/KARU särgid valminud graafilise disaineri Markko Karu ja rõivadisainer Reet Ausi koostööna.

Markko Karu on mitmekülgne disainer, kes töötab nii toodete ja teenuste toimimisloogikate kui välisilmega. Alates 1996. aastast on ta olnud tegev graafilise disaineri, animaatori, AD ja loovjuhina. 2004. a kaasasutas Markko disainibüroo Velvet, aastal 2009 teenusedisaini ja brändinguettevõtte Brand Manual. Aastast 2014 on Markko tegev lektori ja konsultandina tootearenduse ja kommunikatsiooni teemadel ning on 2016. aasta sügisest iduettevõtete börsi Funderbeam disainijuht.

Markko on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia tootedisaini erialal ning omandanud magistrikraadi Tartu Ülikoolis virtuaalteenuste arenduse ja disaini alal. Ta on EASi poolt tunnustatud disainijuht, Art Directors Club*Estonia, Eesti Disainerite Liidu ja Eesti Kujundusgraafikute Liidu liige ning Eesti Disainikeskuse nõukogu esimees.

Rohkem infot: www.markkokaru.com


/ / / / / / / / / / /


Dr Reet Aus on tegutsenud moedisainerina aastast 1997 ja alates 2002 loonud kollektsioone väärtustava taaskasutuse põhimõtetel.

Väärtustav taaskasutus ehk upcycling on protsess, mis võimaldab tootmises tekkiv jääkmaterjal disaini abil tagasi tootmisse suunata, vähendades sel määral märgatavalt tööstuse keskkonnamõju.

Võimalustest rakendada upcycling meetodit moetööstuses on valminud Reet Ausi doktoritöö Trash to Trend - Using Upcycling in Fashion Design. Sellest on välja kasvanud ka upcycling disainereid ühendav kogukond Trash to Trend.

Aastast 2012 on Reet Aus teinud koostööd Bangladeshi suurima rõivatootja Beximcoga. Koostöö tulemusel on loodud uudne tootmisprotsess, mis rakendab upcycling põhimõtteid suurtootmises, kasvatades tootmise efektiivsust ja vähendades keskkonnamõjusid. Iga selliselt toodetud rõivaesemega on kulutatud keskmiselt 70% vähem vett ja 88% vähem energiat võrreldes sarnase tavatootega. 2014 aasta lõpus sertifitseeriti Beximcos Reet Ausi upcycling-meetodit kasutav tootmisliin Upmade sertifikaadiga.

Rohkem infot: reetaus.com